שסתומים הידראוליים


מהו תפקידו של שסתום הידראולי?

שסתום הידראולי הינו חלק אינטגרלי ממערכות הידראוליות אשר נמצאות בשימוש תדיר בכל סוגי התעשייה. מערכות אלו עושות שימוש בעיקרון הפיזיקלי של חלוקת לחצים והעברה של אנרגיה רציפה, והן משמשות עבור הרמה של משאות כבדים ועבור מטלות חיוניות נוספות. מערכות אלו כוללות, בנוסף לשסתום, גם משאבות הידראוליות ומנועים הידראוליים.

סוגים שונים של שסתומים

מקור המילה שסתום בחיבור של שני מילים נפרדות – שתום (פתוח) וסתום (סגור) וכפי שהמילה בעצמה מעידה תפקידו של כל סוגי השסתומים, כולל שסתום הידראולי הינו לווסת את הפתיחה והסגירה של מעברים במערכות שונות של צנרת. בנוסף לשסתומי הסגירה והפתיחה, ישנם גם שסתומים מסוג אל חזור – שתפקידם למנוע חזרה של הנוזל או הגז אל תוך המערכת, ואלו הם שסתומים חד כיווניים. ישנם בנוסף גם שסתומי סגירה אל חוזרים, שסתומי ברזים, שסתומים עבור וויסות של לחצים, שסתומי הקלה וביטחון, שסתומי סעפת, שסתומי צמצם, שסתומי שחרור, שסתומי קצה גבול ועוד.

סוגים שונים של שסתומים הידראוליים

אם גם אתם מחפשים שסתום הידראולי כדאי שתדעו שיש כמה וכמה סוגים שונים בשוק, וכדאי להכיר את כולם על מנת שתוכלו לבחור שסתום הידראולי שיתאים בדיוק לצרכים שלכם. ראשית ישנם הסלקטורים ההידראוליים, אשר יכולים לעבוד בלחצי עבודה של עד 350. ניתן למצוא את השסתומים הללו במגוון גדול בשוק, כאשר השסתומים אלו נבדלים אחד מים השני בספיקת השמן - נמדד על פי ליטר לדקה, ובסוג ההפעלה שלהם – הפעלה ידנית, הפעלה חשמלית או הפעלה פניאומטית. ישנם גם שסתומים הידראוליים בסדרות שונות של מותגים גדולים שונים.

היכן לרכוש שסתומים וציוד מכני תעשייתי נוסף

שסתומים, ממש כמו שאר סוגי הציוד התעשייתי והמכני, כמו מצברים, גירים, משאבות ומצברים, אמורים לשמש אותנו נאמנה במשך שנים ארוכות, עם בלאי נמוך ואפס תקלות. על מנת למצוא ספק טוב בקשו לקבל המלצות של עמיתים למקצוע, שהם ההמלצות הטובות ביותר שתוכלו לקבל. בדקו שהציוד אותו אתם רוכשים עומד בתקנים הבין לאומיים המחמירים ביותר, כולל התקנים של המכונים בארצות הברית ובאירופה.