מהם כלי העבודה הנחוצים לביצוע עבודות אינסטלציה?

אינסטלציה הינו תחום שעיקרו הסדרת זרימה של נוזלים במבנה. כולנו יודעים כי מערכות אינסטלציה מתקלקלות אחת לתקופה בשל התיישנות ואף התנהלות לא נכונה. הדבר נכון בבניינים ישנם בהם הדיירים מגלים קושי לשמור על מערכת אינסטלציה תקינה. לצורך כך, יש להזעיק בעל מקצוע שיעשה שימוש בכלים שונים- כלי עבודה מיוחדים לטיפול בבעיה. אינסטלטור מגיע מצויד עם ארגז כלים גדול על מנת לטפל בבעיה. לצורך כך עליו להצטייד במפתח צינורות וגם בכבל המושחל בצינור.

אם בעבר פומפה הייתה נחשבת לחלק מרכזי בעבודתו של אינסטלטור, הרי בשנים האחרונות ניתן למצוא כלים  רבים המסייעים לו בעבודה. אין ספק כי יעילותה של הפומפה מוכחת- מדובר בלי מדוייק הנותן מענה איכותי. עם זאת, בעל מקצוע חייב להכיר את הכלים הטכנולוגיים החדשים לרבות מצלמה וחיישנים אשר יש ביכולתם לסייע באיתור מקור הנזילה ובכך להביא לניצול את הטכנולוגיה המתקדמת.

פרמטרים חשובים ברכישת הכלים

בשל העובדה כי קיימים כיום כלי עבודה  רבים יש חשיבות רבה לבחון את הכלים המתאימים ביותר באמצעות פרמטרים שונים.

  • שימוש: בעת רכישת כלים לצורך ביצוע עבודות אינסטלציה יש לבחון את תכיפות השימוש- האם עושים שימוש יומיומי בכלי או שמא מדובר בכלי בו נעשה שימוש אחת לתקופה. מדובר באחד הפרמטרים החשובים ביותר שיסייעו להבחין בנחיצותו של כלי מסוים.

  • אחריות: בבואכם לרכוש כלי מסויים בדקו האם החברה שמכרה לכם את הכלי מציעה אחריות לכמה שנים.

  • לרכוש מותג: שאלת השאלות היא האם לרכוש כלי יקר או לא. כאשר זה נוגע לעבודות אינסטלציה, ההמלצה היא לא להסתפק בכלים זולים אלא לבחור מותגים. אין ספק כי רכישת כלים ממותג מסוים תהפוך את העבודה למקצועית יותר. נכון, יש גם כלים  זולים לצורך ביצוע העבודה, אבל יעילותם פחותה. מכאן בחירה במותגים עשויה להועיל לטווח ארוך. ולכן חשוב מאד להקפיד ולרכוש כלים

מה חשוב לדעת בעת רכישת הכלים

אחת השאלות המסקרנות ביותר עבור בעלי מקצוע היא היכן לרכוש את הכלים. כיום ישנן לא מעט חנויות המציעות כלים ולכן חשוב מאד לעמוד על המשמר בבחירת החנות המתאימה. בטרם בחירת החנות יש חשיבות רבה לבחון היטב את היצע החנויות הקיים על מנת להיערך לקנייה נכונה. שימו לב כי קנייה לא מתאימה של כלי עבודה עשויה לעלות לכם ביוקר ולא רק מבחינת המחיר. על כך היוועצו עם מומחים בתחום- אל תהססו לשאול אותם היכן ניתן למצוא את החנות הטובה ביותר. שימו לב כי חנות טובה היא חנות המציעה מגוון רחב של כלים וגם שירות היוועצות עם המומחים בחנות- כך תרגישו כי יש לכם אוזן קשבת באשר לרכישת הכלים השונים ומצאתם מקום בו ניתן לרכוש את הכלים הטובים ביותר.